Čo sú to živé, aktívne baktérie?

Živé, aktívne baktérie – žijú v harmónii vo vnútri všetkých z nás a udržiavajú naše brušká spokojné.Táto harmónia sa však môže ľahko narušiť – najmä u malých detí a novorodencov – a preto sme vytvorili tablety BioGaia®, aby sa do tela dostali tzv. 'dobré baktérie' pre spokojnejšie a zdravšie brušká.

Čo sú to živé, aktívne baktérie?

Naše telo je osídlené miliardami baktérií. Niektoré z nich môžu byť síce škodlivé, ale mnohé – občas nazývané 'živé, aktívne baktérie' – sú pre nás prínosné a žijú v symbióze v našom tráviacom trakte. Ich hlavnou úlohou je pomáhať tráviť jedlo a chrániť nás pred inými škodlivými baktériami.

Väčšina týchto malinkých mikroorganizmov pochádza z rodiny Lactobacillus – sú to prvky bežnej črevnej flóry prítomnej u všetkých ľudí od útleho detstva.

Niektoré z týchto živých baktérií sa využívajú v jedlách ako je jogurt, salám, syr, sójová omáčka a kyslá kapusta už po stáročia a rôzne kultúry využívajú ich potenciálne prínosy skoro rovnako dlho.

Na začiatku 20.storočia sa vedecký výskum sústredil na laktobacily v mliečnych produktoch ako je napr. Lactobacillus acidophilus. Približne pred dvadsiatimi rokmi vedci začali intenzívne pracovať na identifikácii charakteristík mnohých samostatných kmeňov baktérií a dnes existujú vedecké dôkazy pozitívneho vplyvu živých,  aktívnych baktérií na imunitný a tráviaci systém.

Za normálnych okolností je prirodzená črevná flóra v rovnováhe s nami. Je však mnoho vecí, ktoré túto jemnú rovnováhu dokážu narušiť  -  napr. strava, životné prostredie, toxíny, antibiotiká (ktoré bez rozdielu zabíjajú dobré aj zlé baktérie) atď.

Vyvinuli sme BioGaia®, aby sme vám a vašej rodine pomohli doplniť živé, aktívne baktérie tvoriace črevnú flóru.

Zdravotné prínosy


Vedeli ste, že 80% nášho imunitného systému sa nachádza v tkanivách vo vnútri a v okolí tráviaceho traktu? Práve tu vzniká 400-500 rôznych druhov mikroorganizmov, ktoré tvoria normálnu črevnú flóru, ochraňujú nás pred škodlivými baktériami a zabraňujú ich rozmnožovaniu a následnému vzniku chorôb.

V dokonalom svete by prípravky ako BioGaia® neboli potrebné.


Prvé dávky by sme dostali už počas pôrodu a neskôr z materského mlieka, jedli by sme prirodzene fermentované potraviny pripravené pomaly a tradičnými spôsobmi a žili prirodzený život. Potom by sme snáď mohli považovať črevnú rovnováhu za garantovanú.

V našom industrializovanom svete a pri našom rýchlom životnom tempe je ľudské črevo neustále bombardované alergénmi, chemickými látkami a potenciálne škodlivými baktériami v jedle či v nápojoch. Okrem toho môže rovnováhu našej črevnej flóry narušiť aj choroba, antibiotiká a iné lieky, zmeny v stravovacích návykoch alebo stres, čo umožní škodlivým baktériám prekvitať.

Preto sme vyvinuli BioGaia®BioGaia®  predstavuje rad prípravkov so živými, aktívnymi baktériami, ktoré sa zakladajú na účinku špecifických a klinicky overených kmeňoch baktérie Lactobacillus reuteri, s názvom L. reuteri Protectis.

BioGaia®  nám umožňuje navrátiť do tela špeciálne vybraté živé, aktívne baktérie, u ktorých sa klinicky dokázalo, že zohrávajú zásadnú rolu v udržiavaní a ochrane zdravia.